23 december 2023 - 16:45 - Marokko
In Marokko, geteisterd door de zesde opeenvolgende droogtejaar, overweegt de regering drastische maatregelen om het gebruik van drinkwater te rationaliseren.
Nizar Baraka, de minister verantwoordelijk voor watervoorziening, heeft publiekelijk gesproken over de enorme uitdagingen waar het koninkrijk voor staat. Door de alarmerende afname van waterbronnen en stijgende temperaturen, kan de regering gedwongen worden om water rantsoenering in te voeren.
Lees ook: Watermeloen vs droogte: Marokko’s dilemma
Klimaatexperts benadrukken de noodzaak van versterkte samenwerking tussen alle betrokken partijen en het implementeren van nieuwe strategieën om toegang tot schoon drinkwater te waarborgen. Zij adviseren de regering om maatregelen te treffen die het waterverbruik in bepaalde stedelijke gebieden herstructureren om zo meer afgelegen regio’s beter te kunnen bedienen.
Een prominent expert geïnterviewd door Alayam24 luidt de noodklok over de staat van de nationale waterreserves, waarbij de dammen slechts 23% van hun capaciteit bevatten. Deze zorgwekkende statistiek voorspelt een naderende crisis. Volgens de expert zou het verminderen van de watertoevoer niet betekenen dat Marokkanen zonder water komen te zitten, maar enkel dat het gebruik ervan gerationaliseerd wordt om het ergste te voorkomen.
Lees ook: Droogte: 5% Marokkanen dreigt platteland te verlaten
De expert beveelt ook een verandering aan in hoe Marokkanen water consumeren, met de nadruk op het belang van verantwoordelijker beheer door iedereen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko