18 februari 2024 - 07:00 - Wereld
De Franse ambassadeur in Marokko, Christophe Lecourtier, heeft verklaard dat een stevige toekomst tussen beide landen onmogelijk is zonder een duidelijke Franse positie over de Sahara.
Tijdens een lezing in Casablanca noemde Lecourtier het "totaal illusoir, respectloos en dom" om te denken dat de twee naties kunnen vooruitgaan zonder dit cruciale onderwerp te bespreken. Hij benadrukte dat Frankrijk de belangrijkheid van de Sahara-kwestie voor Marokko erkent en dat de status van de regio essentieel is voor het koninkrijk.
Lees ook: Algerije vreest verbetering betrekkingen Frankrijk-Marokko
De ambassadeur stelde dat Frankrijk zich bewust is van de veranderende wereld en dat de Sahara-kwestie aan bod zal komen in de voortdurende dialoog tussen beide landen. Hij benadrukte het belang van het voortzetten van het partnerschap tussen Frankrijk en Marokko in de komende jaren.
Lees ook: Frankrijk reikt Marokko hand in poging tot verzoening
De lezing van Lecourtier vond plaats aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid, Economie en Sociale Wetenschappen van Ain Chock en werd georganiseerd door de Stichting Links, onder leiding van oud-minister en Marokkaans ambassadeur in Frankrijk Mohamed Berrada.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip