9 december 2021 - 19:40 - Marokko
Tientallen vervuilende bussen die uit Brussel zijn geweerd, rijden momenteel op de wegen van de stad Oujda. Dit leidt tot grote verbazing en bezorgdheid.
Het gaat om 179 bussen van de Maatschappij voor Intercommunaal Vervoer te Brussel (MIVB), die niet meer in de Brusselse lage-emissiezone mogen rijden, meldt Sud Info.
Lees ook: Marokkaanse Sahara-zandstofwolk veroorzaakt piek in Europese luchtvervuiling
De bussen, die ook in Berkane rondrijden, zijn naar verluidt van Euro 3-emissiestandaard, d.w.z. dat ze tussen 2001 en 2006 werden geregistreerd. Ze zijn in Brussel sinds 1 januari 2020 verboden, vanwege hun negatieve impact op het milieu.
Lees ook: Nederlands bedrijf wil plastic afval recyclen in Marokko
Een bron bij de MIVB verklaarde tegenover de media bezorgd te zijn. "Als deze oude bussen te vervuilend zijn om in de hoofdstad van Europa te rijden, waarom kunnen ze dan de planeet elders wel blijven vervuilen, en met name in Noord-Afrika?"
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht