11 februari 2021 - 14:40 - Wereld
Zandstof uit de Sahara vloog vorige week over delen van Europa en veroorzaakte daar een piek in de luchtvervuiling. Dat constateerde de Europese dienst voor klimaatmonitoring Copernicus.
Volgens Mark Parrington, wetenschappelijk onderzoeker bij Copernicus, brachten deze stofwolken hoge concentraties PM10-deeltjes met zich mee. Dat zijn deeltjes met een diameter van 10 micron of minder. "We hebben de luchtkwaliteit aanzienlijk zien dalen in de getroffen gebieden", voegde hij eraan toe.
Volgens Parrington behoren Barcelona (Spanje) en Marseille (Bouches-du-Rhône) tot de getroffen regio’s. In Marseille of Lyon zijn de piekconcentraties van PM10 ongeveer 50 microgram/m³, en gaan ze hoger dan 60 in Barcelona.
Het stof dat vanuit de Marokkaanse Sahara kwam, vloog zaterdag en zondag over Frankrijk en kleurde daar de lucht geel.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie