25 oktober 2021 - 10:00 - Economie
Eind juni 2021 was het volume van de Russische export naar Marokko met 20% gestegen. Een percentage dat het koninkrijk verheft tot de plaats van beste handelspartner van Rusland in Afrika.
Deze prestatie heeft van Marokko een bevoorrechte partner in de regio gemaakt, aldus het hoofd van de Russische handelsmissie, Artem Tsinamdzgvrishvili. Hij voegde eraan toe dat het koninkrijk van alle Afrikaanse landen de beste indicator weergeeft, vóór Algerije en Egypte.
Lees ook: Marokko en Rusland versterken financiële samenwerking
In een verklaring aan Sputnik legt de ambtenaar uit dat Marokko één van de weinige landen ter wereld is waar de Russische export is gestegen en niet gedaald. De exporthandel tussen beide landen heeft in de eerste helft van het jaar een goede dynamiek te zien gegeven, in beide richtingen, zegt hij.
Als gevolg daarvan is "de bilaterale handel met 13% toegenomen tot bijna 670 miljoen US-dollar", aldus de ambtenaar.
Lees ook: Marokko en Rusland sluiten visserijovereenkomst
Daarnaast zegt hij dat "vertegenwoordigers van bedrijven uit beide landen regelmatig vragen stellen over de noodzaak van de aanwezigheid van de Russische bank- en financiële sector in Marokko, om de deelname aan aanbestedingen van de Marokkaanse regering te vergemakkelijken en om import- en exportoperaties met Marokkaanse partners uit te voeren.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!