25 oktober 2021 - 10:00 - Economie
Eind juni 2021 was het volume van de Russische export naar Marokko met 20% gestegen. Een percentage dat het koninkrijk verheft tot de plaats van beste handelspartner van Rusland in Afrika.
Deze prestatie heeft van Marokko een bevoorrechte partner in de regio gemaakt, aldus het hoofd van de Russische handelsmissie, Artem Tsinamdzgvrishvili. Hij voegde eraan toe dat het koninkrijk van alle Afrikaanse landen de beste indicator weergeeft, vóór Algerije en Egypte.
Lees ook: Marokko en Rusland versterken financiële samenwerking
In een verklaring aan Sputnik legt de ambtenaar uit dat Marokko één van de weinige landen ter wereld is waar de Russische export is gestegen en niet gedaald. De exporthandel tussen beide landen heeft in de eerste helft van het jaar een goede dynamiek te zien gegeven, in beide richtingen, zegt hij.
Als gevolg daarvan is "de bilaterale handel met 13% toegenomen tot bijna 670 miljoen US-dollar", aldus de ambtenaar.
Lees ook: Marokko en Rusland sluiten visserijovereenkomst
Daarnaast zegt hij dat "vertegenwoordigers van bedrijven uit beide landen regelmatig vragen stellen over de noodzaak van de aanwezigheid van de Russische bank- en financiële sector in Marokko, om de deelname aan aanbestedingen van de Marokkaanse regering te vergemakkelijken en om import- en exportoperaties met Marokkaanse partners uit te voeren.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?