24 november 2021 - 17:40 - Economie
Marokko verwacht dat de uitvoer van in het koninkrijk geproduceerde avocado’s in de periode 2021-2022 ruim 40.000 ton zal bereiken. Dat is 15 tot 20% meer dan de vorige periode.
Deze uitstekende prestatie is te danken aan de aanleg van nieuwe avocadoplantages van het type Hass, waarvan het merendeel van de productie voor uitvoer naar de Europese Unie bestemd is. Dat bericht het gespecialiseerd blad Fruitrop du Cirad.
Lees ook: Opmars biologische landbouw in Marokko
"De eerste uitvoer van het Hass-type ging begin november van start, wat vroeger is dan gewoonlijk. De leveringen aan de communautaire markt zullen naar verwachting blijven toenemen, met een piek in de maand december, dat zal aanhouden in januari," wordt gespecificeerd.
Lees ook: Marokkaanse tomaat belemmering voor Nederlandse tomatenexport
Marokko is dankzij deze goede prestatie de op een na grootste avocado-exporteur in Afrika na Zuid-Afrika, aldus het tijdschrift. Volgens het blad is het koninkrijk ook de 11e grootste leverancier van avocado’s ter wereld.
Bruiloft in Tanger eindigt in vlammenzee
Bekende influencer krijgt celstraf en hoge boete in Marokko
Vermiste man van 87 dood teruggevonden in rivierbedding Tanger
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Ranking waarschuwt toeristen voor voedselvergiftiging in Marokko
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"