26 december 2023 - 08:00 - Economie
Het jaar 2023 markeerde een buitengewoon succesvol jaar voor de Marokkaanse auto-industrie, met een verkoopstijging van 30,5% en een totaal van 116,38 miljard dirham tot eind oktober.
Deze stijging werd vooral gedreven door groei in de sectoren van autoconstructie, kabelproductie en de fabricage van auto-interieurs en -stoelen. Met deze positieve trend in zicht, voorspelt Bank Al Maghrib een verdere toename van de export met 5,8% voor 2024.
Lees ook: Autosector: Algerije wil met Marokko concurreren
Het "Made in Morocco" label staat centraal in de strategie om de nationale auto-industrie op te stuwen. Volgens persagentschap MAP heeft Marokko aanzienlijk geïnvesteerd in infrastructuur en training, wat heeft geleid tot een competitieve en aantrekkelijke industrie. Dit wordt bevestigd door de lancering van twee nieuwe Marokkaanse automerken.
De initiatieven van Neo Motors en NamX, met hun innovatieve voertuigen, benadrukken Marokko’s toewijding om innovatie en ondernemerschap te stimuleren, vooral onder jongeren. Deze projecten zijn in lijn met de richtlijnen van Koning Mohammed VI om productieve investeringen te stimuleren en een nieuwe generatie bedrijven in geavanceerde sectoren te ondersteunen. De levering van de eerste voertuigen van Neo Motors markeert bijvoorbeeld een historisch moment voor de Marokkaanse auto-industrie.
Lees ook: Autoverkopen in Marokko: Porsche blijft groeien
Ondanks de uitdagingen blijft Marokko buitengewoon flexibel en past zich vlot aan de snelle veranderingen op de automarkt. Deze ontwikkeling is een belangrijke stap in de overgang naar een nieuw tijdperk van industriële soevereiniteit en getuigt van een voortdurende toewijding aan kwaliteit, innovatie en de promotie van het "Made in Morocco" label.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko