25 juli 2024 - 13:00 - Economie
Marokko heeft Zuid-Afrika ingehaald als grootste autoproducent van Afrika. Dit is een historische verschuiving, aangezien Zuid-Afrika decennialang de onbetwiste leider was in de auto-industrie op het continent.
Met fabrieken van Renault-Dacia in Casablanca en Tanger, en Stellantis (Peugeot, Citroën, Fiat, Opel) in Kenitra, verwacht Marokko in 2024 bijna 614.000 auto’s te produceren. Dit is meer dan de verwachte 591.000 auto’s die Zuid-Afrika zal produceren, volgens analisten van Fitch Solutions. De daling in Zuid-Afrika wordt toegeschreven aan logistieke problemen en een toename van auto-importen.
Lees ook: Auto-industrie: Marokko wordt wereldspeler
Marokko blijft investeren in de auto-industrie, met name in de productie van elektrische voertuigen. Renault produceerde in 2023 al 382.661 auto’s in zijn Marokkaanse fabrieken en streeft naar 500.000 voertuigen in 2025. Stellantis produceert jaarlijks 200.000 auto’s in Marokko en wil dit aantal verhogen naar 450.000.
Lees ook: Renault produceert eerste hybride auto in Marokko
Volgens Fitch Solutions zal de Marokkaanse autoproductie in 2033 naar verwachting 1,09 miljoen auto’s per jaar bedragen. Marokko’s gunstige ligging ten opzichte van de Europese Unie, handelsakkoorden, logistieke infrastructuur en investeringsklimaat worden gezien als belangrijke factoren voor het behoud van zijn leidende positie in Afrika.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?