23 november 2023 - 09:00 - Economie
De Marokkaanse belastingdienst gaat een grootschalige controleactie uitvoeren om verborgen vermogen in huiselijke kluizen op te sporen. Dit initiatief is gericht op het bevorderen van financiële en fiscale transparantie in het land.
De Marokkaanse belastingautoriteiten willen een einde maken aan de gewoonte om grote sommen geld in huiselijke kluizen te bewaren, buiten het bereik van belastinginspecties. Volgens een nieuwe fiscale regeling, opgenomen in de begrotingswet en gemeld door L’Économiste, moeten liquide middelen op een bankrekening worden gestort en moet een bevrijdende bijdrage van 5% voor het betreffende vermogen worden betaald. Deze regelgeving is van toepassing op individuele belastingbetalers die voor 1 januari 2024 belastbare winsten en inkomsten hebben gegenereerd die niet zijn aangegeven, maar ook op personen die liquide middelen op bankrekeningen aanhouden (soms op naam van anderen) of thuis bewaren in de vorm van bankbiljetten.
Lees ook: Belastingontduiking in Marokko: 2% goed voor 80% BTW-inkomsten
Deze fiscale maatregel volgt op een voorstel van de regering in de begrotingswet voor 2024 om een bevrijdende bijdrage in te voeren die de spontane regularisatie van in het buitenland aangehouden activa en liquide middelen mogelijk maakt. Deze nieuwe fiscale amnestie is gericht op natuurlijke en rechtspersonen met een woonplaats, maatschappelijke zetel of fiscale domicilie in Marokko. Om hiervan gebruik te kunnen maken, moeten betrokken personen hun in het buitenland gehouden activa en liquide middelen aangeven, de liquide middelen in vreemde valuta repatriëren en een bevrijdende bijdrage betalen tegen een tarief van 10%, 5% of 2%, afhankelijk van het geval.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!