12 augustus 2022 - 20:20 - Economie
Minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse Zaken heeft bepaald dat de overdracht van taxivergunningen in Marokko zal worden gereguleerd. Er zijn dus nieuwe voorwaarden bepaald.
Het dagblad Al Akhbar meldt dat de minister in een circulaire aan de wali’s en gouverneurs de voorwaarden vastgesteld heeft voor de toelaatbaarheid van aanvragen voor het overdragen van taxivergunningen, de personen die deze aanvragen kunnen indienen en de termijnen voor het indienen ervan. Hij verzocht hen een "gouverneursbesluit" uit te vaardigen om elke vergunning in te trekken zodra het overlijden van de houder bekend wordt.
Lees ook: Marokko reguleert beroep taxichauffeur
Uitsluitend weduwen en weduwnaars zonder inkomen of met materiële en sociale moeilijkheden, zonen die vóór het overlijden van de houder van de vergunning daadwerkelijk het beroep van taxichauffeur uitoefenden, gehandicapte zonen, meerderjarige zonen en moeders of vaders zonder inkomen of met materiële en sociale moeilijkheden, kunnen om een overdracht van een taxivergunning vragen.
Lees ook: Marokko heeft 56.000 nieuwe taxi’s gesubsidieerd
In de circulaire dringt Abdelouafi Laftit er bij de wali’s en gouverneurs op aan geen aanvragen meer te aanvaarden van mensen die zich in een aanvaardbare materiële en sociale situatie bevinden of een stabiel en toereikend inkomen hebben. Tenslotte dringt hij er op aan de taxidiensten te blijven behouden en het aantal vergunningen af te stemmen op de behoeften van de prefectuur of de provincie.
Plastisch chirurg Hassan Tazi binnenkort voor de rechter in Casablanca
Chico vertelt over vergismoord op zijn broer door Mossad
Familie verdronken Imane reageert na nieuwe ongevallen bij Zenne
Spanje wil gebouw van stad Tanger onteigenen
Jaloezie van Algerije jegens Marokko is niet nieuw
Egypte: speciaal visum Marokkaanse toeristen
Royal Air Maroc wil meer vluchten naar landen waar wereld-Marokkanen wonen
Europa zoekt alternatief voor visserijovereenkomst met Marokko
American Airlines opent rechtstreekse route Philadelphia-Casablanca
HSL Marrakech-Agadir: studies begonnen
Israël start groot project in Marokkaanse Sahara
Ikea komt met speciale collectie voor Ramadan 2023
Marokko verhoogt export bouwmaterialen
Zorgen in Marokko door overvloed Algerijnse en Tunesische dadels