15 september 2021 - 10:40 - Marokko
Marokko zou geleidelijk aan kunnen beginnen met het opheffen van de geldende gezondheidsbeperkingen. Een aantal landen, zoals de Verenigde Staten en Frankrijk, hebben dit reeds gedaan. De laatste hand wordt gelegd aan een plan om dit ook in het koninkrijk te realiseren.
Volgens bronnen van de krant Al Ahdath Al Maghribia, leggen de gezondheidsautoriteiten in overleg met andere betrokken diensten, de laatste hand aan een plan voor de geleidelijke opheffing van de geldende beperkende maatregelen, met het oog op een geleidelijke terugkeer naar het oude normaal.
Lees ook: Marokko: versoepeling coronamaatregelen niet in zicht
Het plan houdt in grote lijnen in, dat alle economische activiteiten moeten worden hervat en dat er voor bijeenkomsten een toestemming moet worden verleend. De geleidelijke terugkeer is echter ook afhankelijk van de uitbreiding van het gezondheidspaspoort en van de aanhoudende daling van het aantal coronabesmettingen en ernstige gevallen.
Lees ook: Covid-19 Marokko: piek derde coronagolf voorbij
Over de uitbreiding van het gezondheidspaspoort is reeds een overeenstemming bereikt. De eerste uitbreiding van de gezondheidspas betreft sporthallen, hamams, cafés, restaurants en grote winkelcentra, gevolgd door universiteiten, scholen voor beroepsopleiding, openbare ziekenhuizen, sociale instellingen, theaters, bioscopen en het openbaar vervoer. Een van de doelstellingen van deze maatregel is burgers aan te moedigen om zich te laten vaccineren, waarbij het de bedoeling is dat 55% van de mensen gevaccineerd is tegen eind september.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd