24 september 2012 - 11:59 - Marokko
Abdelhamid Chabat, 59-jarige burgemeester van Fez, werd zondag verkozen tot nieuwe baas van de Istiqlal partij, belangrijkste kracht van de PJD-coalitieregering.
Hamid Chabat en Abdelouahed El Fassi, zoon van de historische leider van de Istiqlal Allal El Fassi, streden al wekenlang voor het voorzitterschap van de partij, opgericht in 1943 door Ahmed Balafrej.
Na de Istiqlal in 1975 te hebben aangesloten, wist Chabat zijn macht uit te breiden door het vuil werk van de partij uit te voeren.
De man van zeer bescheiden afkomst, eenvoudige arbeider in een montagefabriek van motorfietsen, werd bekend tijdens de sociale rellen in Fez in 1990. Na die incidenten werd hij benoemd tot secretaris-generaal van de Arbeidersunie van Marokko (UGTM).
Burgemeester van Fez sinds 2003, heeft Chabat, afkomstig uit de Braness-stam in Taza, de onoverwinnelijke El Fassi familie weten te onttronen, die de Istiqlal sinds decennia leidt.
Zondag werd Abdelhamid Chabat de vijfde Istiqlal-leider na Ahmed Balafrej, Allal El Fassi, M’hamed Boucetta en Abbas El Fassi, met 478 stemmen tegen 458 voor zijn rivaal Abdelouahed El Fassi.
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko breekt exportrecord voor asperges, België nr 1 klant
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"
Oplichter steelt luxe Mercedes met slimme truc in Tetouan
ToxicPanda-malware steelt bankgegevens in Marokko
Koning Mohammed VI stuurt 180 ton hulp naar Gaza