4 december 2012 - 10:36 - Economie
Amper zes maanden na de prijsstijging van benzine in Marokko, wil de regering ook de prijs van elektriciteit verhogen.
Het Marokkaans staatsbureau van elektriciteit lijdt al jaren verlies, doordat de elektriciteit goedkoper wordt verkocht dan wat de productie ervan kost.
Het ministerie van Algemene Zaken en Bestuur leidt actueel een onderzoek om een betere beoordeling te maken van elektriciteitskosten en nieuwe tarieven voor te stellen.
Deze stijging zou een indirecte invloed hebben op de prijzen van basisproducten, zoals het geval was bij de prijsstijging van brandstof. Vervoerprijzen waren toen gestegen, waardoor fruit en groenten duurder werden verkocht op de markten.
Nog voor zijn toepassing, zorgt de elektriciteitsprijsstijging voor ophef in Marokko. De maatregel is onbegrijpelijk doordat vele steden, zoals Casablanca en Rabat, miljoenen betalen aan fictieve water- en elektriciteitsrekeningen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?