4 december 2012 - 10:36 - Economie
Amper zes maanden na de prijsstijging van benzine in Marokko, wil de regering ook de prijs van elektriciteit verhogen.
Het Marokkaans staatsbureau van elektriciteit lijdt al jaren verlies, doordat de elektriciteit goedkoper wordt verkocht dan wat de productie ervan kost.
Het ministerie van Algemene Zaken en Bestuur leidt actueel een onderzoek om een betere beoordeling te maken van elektriciteitskosten en nieuwe tarieven voor te stellen.
Deze stijging zou een indirecte invloed hebben op de prijzen van basisproducten, zoals het geval was bij de prijsstijging van brandstof. Vervoerprijzen waren toen gestegen, waardoor fruit en groenten duurder werden verkocht op de markten.
Nog voor zijn toepassing, zorgt de elektriciteitsprijsstijging voor ophef in Marokko. De maatregel is onbegrijpelijk doordat vele steden, zoals Casablanca en Rabat, miljoenen betalen aan fictieve water- en elektriciteitsrekeningen.
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden