5 september 2013 - 18:00 - Economie
De benzineprijs zal in Marokko vanaf 16 september een nieuwe stijging kennen. De informatie werd aan Reuters bevestigd door Communicatieminister Mustapha El Khalfi.
Oorspronkelijk was de prijsstijging gepland tijdens de Ramadan, maar werd uiteindelijk uitgesteld tot medio september. De maatregel wacht enkel nog op een goedkeuring van Premier Abdelilah Benkirane.
Marokko heeft al enkele jaren te kampen met een moeilijk economische situatie. De kosten van de compensatiekas - ruim 50 miljard dirham in 2012 - is daar één van de belangrijkste oorzaken van. Het land wordt - door de zware prijs van de kas - ook onder druk gezet door de IMF en de Wereldbank, die de afschaffing ervan eisen.
De prijs van de sterk gesubsidieerde benzine was in juni 2012 al verhoogd. De liter diesel was toen met 1 dirham gestegen - van 7,15 naar 8,15 dirham -, en dat van benzine met 2 dirham - van 10 naar 12 dirham.
Het doel van de overheid is het budget van de compensatiekas onder de 42 miljard dirham te houden, zoals voorzien door de Begrotingswet 2013. Een mogelijke stijging in de komende maanden van de olieprijzen op de wereldmarkt - nu 108 dollar de vat - zou alle inspanningen van Marokko teniet doen.
Officiële olieprijzen Marokko
– Diesel: 8,15 dirham/liter
– Benzine: 12,18 dirham/liter
– Industriële olie: 4666,04 dirham/ton
– Butaanfles 12 kg: 40 dirham
– Butaanfles 3 kg: 10 dirham
In de werkelijkheid zijn de prijzen meestal iets duurder.
Influencer waarschuwt vrouwen voor reizen naar Marrakech
Marokko Afrikaans kampioen na zinderende finale tegen Madagaskar
Walid Regragui over Ihattaren: "Fijn dat hij beseft hoe groot Marokko is"
"Allah is lesbian": Ibtissame Lachgar blijft in cel ondanks kanker
Verkeersongeval Marokkaanse gezin in Frankrijk, kinderen zwaar gewond
Tarik Sektioui haalt uit naar Walid Regragui
Ryanair dumpt Spanje voor Marokko
Hoe Marokko Europa’s automarkt overneemt
Marokko pakt grootste deel Spaans gas
Hoe Marokko miljarden verdient aan import auto’s
Britten bemachtigen negen vergunningen voor Marokkaanse mijnen
Inbeslagname illegale valuta in Marokko stijgt explosief
Marokko maakt einde aan belastingvrije import schapen
Boycot doet Danone wankelen in Marokko