26 juli 2014 - 17:36 - Economie
Prijzen van water en elektriciteit worden in de komende dagen duurder in Marokko. De prijsstijging gaat in op 1 augustus maar zou geen invloed hebben op huishoudens met een lage inkomen, oftewel huishoudens die minder dan 100 kWh en 6 kubieke meter water per maand verbruiken.
Meer in detail zal de nieuwe prijsstelling lopen tot 2017, dus gedurende drie jaar, en zal de invoer van twee nieuwe tranches meemaken.
– Huishoudens met een verbruik tussen 151 en 200 kWh zullen 0,9689 dirham/kWh betalen
– Huishoudens met een verbruik tussen 201 en 300 kWh zullen 1,0541 dirham/kWh betalen
– Huishoudens met een verbruik tussen 301 en 500 kWh zullen 1,2474 dirham/kWh betalen
– Huishoudens met een verbruik van meer dan 500 kWh zullen 1,4407 dirham/kWh betalen
De nieuwe prijsstelling zal dus de financiële situatie van de meest arme huishoudens niet nog meer verzwakken. Volgens Mohamed El Ouafa, minister belast met Algemene Zaken en Bestuur, verbruiken 4,8 miljoen huishoudens in Marokko minder dan 100 kWh en 6 kubieke meter water per maand, op een totaal van 7,5 miljoen Marokkaanse huishoudens. Dit betekent dat 2,7 miljoen huishoudens vanaf de 1e augustus een duurdere elektriciteit- en waterrekening in de brievenbus zullen krijgen. De stijging varieert van 2,9% tot 6,1%.
Na benzine pakt de Marokkaanse regering nu één van de meest gevoelige sectoren aan. En het is nodig. Het Staatsbureau voor water en elektriciteit ONEE heeft net 45 miljard dirham van de staat gekregen om tekorten in haar kas bij te vullen. De prijsstijging van volgende week moet 14 miljard dirham opbrengen.
Dankzij de bezuinigingsmaatregelen heeft de Marokkaanse overheid in de eerste drie maanden van dit jaar, 10 miljard dirham bespaard op het Compensatiefonds. Deze daling is grotendeels het gevolg van de indexering van prijzen van aardolieproducten.
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger
Marokkaans gezin uit buitenland veroorzaakt chaos in Agadir
Marokko te duur voor eigen diaspora
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko