Zoeken

Tanger Med binnenkort eerste leverancier Algerijnse markt

15 februari 2013 - 12:42 - Economie

Geschreven door Laila A.

Marokko kent de laatste jaren een sterke ontwikkeling van zijn haveninfrastructuur. Algerije vreest ervoor volledig van Marokkaanse havens te gaan afhangen. De Algerijnse markt wordt reeds grotendeels via Tanger Med geleverd, schrijft El Watan.

"Het voldoet dat de grens tussen Algerije en Marokko opent, omdat alle goederen bestemd voor de Algerijnse markt, via Tanger Med worden gedistribueerd. Het marktaandeel van de Algerijnse havens zou dan sterk dalen.", aldus Reda Hamiani, baas van het Algerijnse ondernemingsverbond, op dinsdag.

"De 14 havens in gebruik in Algerije dateren uit de koloniale tijd en zijn niet geschikt voor grote schepen die nu de handel domineren, omdat ze een beperkte capaciteit en een geringe diepgang hebben."

Bovendien zijn "het transport en de containerbehandeling in Algerije 40% duurder dan in Marokko". Dat zegt een Algerijnse havenexpert, die stelt dat de logistieke kosten in Algerije 25% van het BBP vertegenwoordigen, tegen slechts 15% in Marokko.

Volgens hem is het ook mogelijk dat, met de nieuwe oliehaven Nador West Med, Algerije aardolieproducten via Marokko zal moeten invoeren.

Reder CMA-CGM belooft binnenkort ook een nieuwe zeeverbinding tussen Tanger Med en de Algerijnse havens van Ghazaouet en Oran.

Lees meer

Algerije scherpt bewaking aan grens met Marokko aan

Algerije heeft de bewaking aangescherpt aan de grenzen met Marokko. Volgens de Algerijnse politie moet dit helpen in de strijd tegen smokkel en criminaliteit.

Marokko wil meer Algerijnse toeristen

Minister Lahcen Haddad van Toerisme, vertelde vrijag tijdens een meeting met touroperators in Fez, dat Algerije een niet te onderschatten toeristenmarkt is.

Marokko en Algerije belangrijke handelspartners ondanks spanningen

Marokko is een belangrijke voedselleverancier voor Algerije. Het buurland heeft tot eind september, voor ruim 33 miljoen dollar aan voedsel uit Marokko geïmporteerd. Dat...

14-jarige Algerijnse atleet in Marokko opgepakt voor zedenzaak

Een 14-jarige Algerijnse atleet wordt sinds vorige week vastgehouden in Marokko. De jongen was met de Algerijnse zeilbond in Marokko voor een toernooi.

Marokkanen opgepakt met ton drugs in Algerije

Tien Marokkanen zijn onlangs in Algerije opgepakt met 1,5 ton hasj. De drugs hadden ze vanuit Marokko met kamelen, Algerije binnengesmokkeld via Tindouf.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team