17 augustus 2021 - 20:20 - Wereld
De Spaanse Guardia Civil is er dankzij de hulp van strandgangers in geslaagd om twee drugssmokkelaars te arresteren op een strand in Granada. In hun boot werd ruim 700 Marokkaanse hasj gevonden.
De smokkelaars afkomstig uit Marokko, waren van plan om de drug met een motorbootje Spanje binnen te smokkelen. De Spaanse veiligheidsdiensten merkten de boot op en zetten de achtervolging in. De boot met de drug eindigde de race op het strand van Mecilena.
Lees ook: Belg die vanuit Marokko reisde, betrapt met 25 kilo hasj in Rotterdam Airport
Beide inzittenden probeerden toen te voet te vluchten maar strandgangers besloten daar een stokje voor te steken. Een eerste smokkelaar werd door vijf of zes strandgangers overmeesterd, waaronder een sergeant van de Guardia civil die niet in dienst was. De tweede smokkelaar wist te ontsnappen maar werd enkele minuten later ook aangehouden.
In een video van het voorval is te zijn hoe moedige strandgangers de smokkelaars proberen te stoppen. Een getuige merkte wel op dat zo handelen gevaarlijk was omdat de verdachten gewapend hadden kunnen zijn.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens