22 februari 2022 - 11:40 - Wereld
De Spaanse Broederschap El Rocio heeft zich bereid verklaard de reis van en naar Marokko te bekostigen voor Ayoub, tweejarige Marokkaanse jongen met een zeldzame ziekte, evenals voor zijn moeder, Bouchra.
De 39-jarige Bouchra Harrachi en haar zoontje Ayoub zullen naar Nador kunnen reizen om hun familie terug te zien. Dit kan dankzij de vrijgevigheid van de Broederschap El Rocio, die heeft gereageerd op een oproep van de Vereniging Lagunillas Cruz Verde uit Málaga om de moeder en haar zoon te helpen, die aan een zeldzame ziekte lijdt.
Lees ook: SOS om Ayoub en moeder te helpen naar Marokko terug te keren
De Broederschap zal de reis van Bouchra en Ayoub van Málaga naar Nador voor haar rekening nemen. Volgens La Opinion de Málaga zullen zij op 23 februari uit Malaga vertrekken en een week later terugkomen. Bouchra zal zich eindelijk weer kunnen herenigen met haar twee andere zonen en haar man, die in Marokko zijn gebleven.
"Curro López, directeur van de Lagunillas Vereniging, heeft ons over de situatie verteld, en de Broederschap El Rocío heeft besloten om de wens van de moeder en het kind te vervullen zodat ze herenigd worden met hun geliefden", zei broeder Javier Martín woensdag. Hij voegde eraan toe dat Ayoub, dankzij de donatie van de broederschap, met de nodige apparatuur kan reizen, aangezien hij tijdens zijn verblijf in Nador speciale melk nodig heeft.
Lees ook: Marokkaans meisje krijgt kankeroperatie in Spanje dankzij inzamelingsactie
Bouchra zal ook een kleine steun van de broederschap ontvangen, omdat zij geen middelen van bestaan heeft in Malaga, waar zij veel tijd moet doorbrengen in afwachting van de niertransplantatie van haar zoon. Bouchra woont in een flat die door een gulle anonieme huisbaas ter beschikking is gesteld en ontvangt voedsel dankzij de vereniging Lagunillas en de NGO Carranque ASAEC.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen