23 juni 2021 - 17:00 - Marokko
Spanje heeft defensiematerieel verkocht aan Marokko voor een totale waarde van 12,5 miljoen euro in 2020. Dat maakt het ministerie van Handel bekend in een rapport.
Volgens het 2020-rapport over de uitvoer van defensie en dual-use materiaal, dat door de minister van Handel, Xiana Méndez, naar de Kamer werd gestuurd, verkocht Spanje tussen 2016 en 2019 voor ongeveer 80 miljoen euro aan wapens aan Marokko en in 2020 voor 12,5 miljoen euro, zo meldt Europa Press. Volgens het document hebben de Marokkaanse Royal Armed Forces vorig jaar mortiergranaten, onderdelen voor mortieren, explosieven, ontstekers, trage zekeringen, motoren voor pantservoertuigen, onderdelen voor transportvliegtuigen en andere materialen van Spaanse makelij ontvangen.
Lees ook: Marokko verhoogde militaire begroting met 30% in 2020
In totaal bedroeg de wapenexport in 2020 3,62 miljard, wat neerkomt op 10,4% minder dan in 2019, aldus het rapport. Zo’n 77,3% van de export was bestemd voor landen van de NAVO en de Europese Unie, waaronder Nederland, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk, die de grootste afnemers van wapens uit Spanje zijn. Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Algerije, Irak en Israël kochten in 2020 ook diverse defensiematerialen van Spanje voor respectievelijk 48,3 miljoen euro, 27,7 miljoen euro, 11,9 miljoen euro, 874.050 euro en 477.288 euro, zo staat in het verslag.
Twee exporten naar Myanmar in Birma ter waarde van 22 miljoen euro werden volgens het verslag geweigerd. Zij hebben betrekking op de aankoop van een platformcontrolesysteem, een gesloten televisiecircuit en een antiraketsysteem voor een fregat van de marine.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko