29 juni 2022 - 10:00 - Marokko
Marokko heeft in 2021 voor 14,9 miljoen euro militair materieel uit Spanje gekocht. Dat staat in een rapport van de Spaanse staatssecretaris van Handel over de export van defensie.
In 2021 leverde Spanje verschillende militaire voertuigen aan Marokko, aldus het rapport dat ingezien werd door Infodefensa. Het koninkrijk kocht militair materieel voor een totaalbedrag van 14,9 miljoen euro. Het gaat onder meer over reserveonderdelen voor transportvliegtuigen van Spaanse makelij, mortieren, 91 transportvoertuigen en materiaal voor de reparatie van tanks, aldus het verslag.
Lees ook: Marokko ontving in 2021 verschillende raketten en tanks
Vorig jaar exporteerde Spanje voornamelijk defensiematerieel naar Frankrijk (654,3 miljoen euro), het Verenigd Koninkrijk (527,9 miljoen euro), Duitsland (432,6 miljoen euro) en Nederland (407 miljoen euro). Voor het tweede jaar op rij is Australië de beste klant van Spanje, buiten de NAVO en de Europese Unie, met 278 miljoen euro, gevolgd door Saudi-Arabië (109 miljoen euro) en de Verenigde Arabische Emiraten (73,7 miljoen euro).
Lees ook: Marokko neemt VL Mica-raketsysteem in ontvangst
Spanje exporteerde ook militair materieel naar Latijns-Amerika: Peru (24 miljoen euro), Brazilië (15 miljoen euro), Chili (4,8 miljoen euro) en Mexico (4,7 miljoen euro). Net als in de voorgaande jaren waren vliegtuigen goed voor 63,4% van de export, ter waarde van 2,87 miljard euro.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk