22 augustus 2022 - 11:20 - Marokko
Een Spaans meisje is tijdens haar vakantie in Marokko besmet geraakt met het West-Nijlvirus, een vorm van griep die door muggen wordt overgebracht.
De toestand van het meisje verslechterde zo zeer dat zij naar het Virgen Macarena ziekenhuis in Sevilla werd gebracht. Volgens het Andalusische ministerie van Volksgezondheid leed zij aan encefalitis veroorzaakt door het West-Nijlvirus, dat zij in Marokko had opgelopen.
Lees ook: Marokko werkt controleplan apenpokken bij
Het is het eerste geval dat deze zomer in Spanje wordt geregistreerd. Volgens de plaatselijke autoriteiten verspreidt de ziekte zich al enkele weken in Frankrijk, Italië, Israël en zelfs de Verenigde Staten.
Lees ook: Covid-19 Marokko: einde tweede Omikrongolf
"Het virus wordt overgebracht door de beet van bepaalde muggensoorten," meldt persagentschap Europa Press. Het virus komt seizoensgebonden voor van mei tot november. De symptomen variëren van hoge koorts, hoofdpijn, spierpijn tot gezwollen lymfeklieren. Het virus kan ernstige schade toebrengen aan het zenuwstelsel. In 2021 werden in Andalusië ongeveer 71 gevallen, waaronder acht sterfgevallen, gemeld.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf