26 september 2021 - 19:00 - Marokkanen in het buitenland
Canada heeft besloten om het verbod op lijnvluchten uit Marokko met een maand te verlengen, dit terwijl honderden Canadezen en Marokkanen die in Canada wonen, al een maand vastzitten in het koninkrijk.
De Canadese regering heeft besloten om de tijdelijk opschorting van lijnvluchten afkomstig uit Marokko tot 20 oktober 2021 te verlengen. Dat meldt Radio Canada.
Lees ook: Canada schort vluchten met Marokko op
In een verklaring van het Canadese ministerie van Vervoer staat dat Canadese onderdanen en Marokkanen die in Canada wonen, een tussenstop moeten maken in een ander land (Turkije, de Verenigde Staten of Europa), waar ze een geldige coronatest moeten afleggen, alvorens hun reis naar Canada voort te zetten.
Reizigers die reeds het coronavirus hebben gehad, zullen bij hun aankomst in Canada een positieve PCR-test moeten voorleggen van 14 tot maximaal 180 dagen oud, in plaats van een negatieve PCR-test.
Lees ook: Duizenden Marokkanen uit Canada gestrand in Marokko
Het ministerie van Vervoer eist dat ook dit bewijs in een derde land wordt verkregen, en niet in Marokko. Canada oordeelt dat er in het koninkrijk een te hoog aantal valse PCR-testen in omloop is.
Marokkaanse YouTuber zwemt naar verboden eiland, Spanje woedend
Waarschuwing voor levensgevaarlijke honing in Marokko
Britten bemachtigen negen vergunningen voor Marokkaanse mijnen
Ryanair betaalt personeel voor opsporen te grote bagage, ook in Marokko
Schepen Marokko, Algerije en Tunesië doorbreken samen blokkade Gaza
Meest intimiderende dier uit prehistorie ontdekt in Marokko
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen