14 augustus 2022 - 11:00 - Cultuur
De Utrechtse Samira Charroud is als illustrator gevraagd om een flatgebouw aan de Columbuslaan in de Utrechtse wijk Kanaleneiland te beschilderen. Het kunstwerk is na tien dagen hard labeur eindelijk klaar.
De 28-jarige Samira Charroud is de dochter van een Marokkaanse vader en een Nederlandse moeder. Haar dubbele cultuur ervaart ze als een grote bron van inspiratie. Ook bij het maken van de muurschildering in Kanaleneiland liet Samira zich inspireren door haar roots en dat heeft ze dan gekoppeld aan de vleermuizenkasten die aan de gebouwen in de wijk hangen. "Als we bij mijn oma in Marokko op bezoek waren dan keken we bij zonsondergang vaak hoe de vleermuizen uitvlogen. Daarom heb ik die afgebeeld. Ik wilde iets kleurrijks maken, zodat de schildering in de winter de wijk voorziet van lekker veel vrolijke kleuren", vertelt ze aan RTV Utrecht.
Lees ook: Frankrijk: ophef door muurschildering van gesluierde vrouw
Voor ze aan de muurschildering begon, belde Samira met een stadsecoloog, omdat ze de vleermuizen niet lastig wilde vallen tijdens haar werk, met als gevolg dat ze enkel op specifieke tijden kon schilderen, zo min mogelijk lawaai mocht maken en dat het schilderen ook langer duurde dan normaal. "Combineer dat met zomers warme temperaturen en je kunt je voorstellen dat ik blij was toen het klaar was. Ik ben ontzettend enthousiast over het eindresultaat!"
Lees ook: Verontwaardiging over vandalisme muurschildering in Al Hoceima
Haar kunstwerk past in een initiatief van City Canvas. De organisatie wil graag muurschilderingen in de stad creëren die extra kleur in de buurt brengen en van hoge kwaliteit zijn. De gemeente Utrecht heeft de middelen hiervoor vrijgemaakt en woningbedrijf Portaal gaf de gevel aan Samira om te beschilderen.
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses
Hoe actrice Golshifteh Farahani maatjes werd met Leonardo DiCaprio in Marokko