25 oktober 2021 - 11:20 - Wereld
Ramtane Lamamra, Algerijnse minister van Buitenlandse zaken, oordeelt dat Marokko te ver is gegaan in de samenzwering tegen Algerije, door terroristische groeperingen te steunen en zijn stabiliteit van binnenuit aan te vallen.
In een verklaring aan RT heeft het hoofd van de Algerijnse diplomatie opnieuw hard uitgehaald naar Marokko. Volgens de bewindsman is het koninkrijk zover gegaan dat het de hulp heeft ingeroepen van Israël. "Wat Rabat heeft gedaan is gevaarlijk en onaanvaardbaar", verklaarde Lamamra, volgens wie er "Marokkaanse verzinsels zijn over het Algerijnse buitenlands beleid".
Lees ook: Algerijnse soldaat overleden bij bomaanslag aan grens Marokko
Marokko zou onder meer volhouden dat "Algerije een bron van zorg is voor de regio, dit terwijl het juist een factor van stabiliteit is", aldus de minister. Ramtane Lamamra wees er verder op dat Marokko verantwoordelijk is voor het openstellen van de regio aan instabiliteit.
Lees ook: Algerije vreest bewapening van Marokko door Israël
De spanningen blijven aanhouden tussen de twee buurlanden. Een van de belangrijkste redenen hiervan is de Sahara-kwestie. Algerije blijft de Polisario steunen en beschermen tegen Marokko. Amar Belani, Algerijnse gezant voor de Sahara, oordeelt dat het risico op een oorlog tussen Marokko en de Polisario ernstig is en dat de VN-veiligheidsraad daarom met "helderheid en verantwoordelijkheid" moet optreden.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen