28 februari 2022 - 12:20 - Economie
Artsen, apothekers en tandartsen die in Marokko in de openbare sector werken, mogen in 2023 een opwaardering verwachten van hun salaris en hun professionele status. Deze maatregel van de overheid zou de kennisvlucht moeten helpen remmen.
Na "meer dan een decennium" van mobilisatie, hebben de vakbonden in de medische sector eindelijk een akkoord bereikt met de regering. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst op 22 februari, aldus een persbericht.
Lees ook: Marokko wanhopig op zoek naar dokters en verplegers
Volgens dit akkoord zal de indexschaal voor artsen, apothekers en tandartsen die in de Marokkaanse openbare sector werken, een wijziging ondergaan. Voor deze beroepen is een salarisverhoging van 3200 tot 3800 dirham besloten. Verpleegkundigen en gezondheidstechnici zullen eveneens recht hebben op een salarisverhoging, waarvan het bedrag nog niet bekend is gemaakt.
Lees ook: Toekomstige artsen willen Marokko verlaten
Het Marokkaanse ministerie van Volksgezondheid stelt dat deze hervormingen een eerste stap zijn naar meer dialoog en antwoorden op de eisen van de medische sector. Ook wordt benadrukt dat de nieuwe overeenkomst onderdeel is van de inspanningen van de regering om de sociale bescherming te veralgemenen en de gezondheidssector en zijn menselijk kapitaal te ontwikkelen.
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko