17 januari 2021 - 21:20 - Economie
Ongeveer 80% van de Marokkaanse restaurant dreigt failliet te gaan. De gezondheidscrisis die is veroorzaakt door de pandemie raakt de ondernemers in deze branche hard.
Inmiddels heeft 40% van de restauranteigenaren hun deuren al moeten sluiten. Zij konden door de voorzorgsmaatregelen van de overheid hun bedrijven niet meer overeind houden. De lonen van hun werknemers konden zij niet meer betalen, het aflossen van leningen was niet meer mogelijk en de belastingen moesten ook nog betaald worden. Het ondersteuningspakket van overheidsdienst CVE voor werknemers was niet voldoende om hun zaak draaiende te houden.
De Marokkaanse belangenorganisatie voor de horeca heeft een aantal voorstellen gedaan bij de CVE. Zo wil de organisatie dat restauranthouders niet uitgezet kunnen worden wanneer ze de huur niet kunnen betalen. Ook stellen ze voor dat er een subsidie wordt gegeven om de helft van de huur te betalen en dat er uitstel van betaling is tot juni 2021. Ook willen zij dat de herstel-krediet die door de coronapandemie in het leven is geroepen, verhoogd wordt naar twee maanden ondersteuning in plaats van één maand.
Zwitserse overlijdt na contact met hond in Marokko
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!
Techgigant Xiaomi vestigt zich in Marokko
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul