21 januari 2022 - 09:40 - Marokko
In reactie op de druk om de Marokkaanse grenzen weer te openen, zegt regeringsleider Aziz Akhannouch dat deze beslissing afhangt van de ontwikkeling van de epidemiologische situatie in het koninkrijk en in de wereld.
Het besluit om de grenzen weer te openen kan pas op het "laatste moment" worden genomen, verklaarde Aziz Akhannouch tegen de media. De premier stelt dat verschillende factoren in aanmerking moeten worden genomen voor een beslissing ter zake.
Lees ook: Op een privé-vlucht naar Marokko voor 2000 €
In reactie op de aanhoudende vragen over het al dan niet heropenen van de grenzen herhaalde Akhannouch dat de grenzen gesloten houden voorlopig noodzakelijk is vanwege de verspreiding van de Omikronvariant, en bedoeld is om de regering voldoende de tijd te geven om de risico’s beter in te schatten.
Lees ook: Marokko: druk op minister Aït Taleb om grenzen te openen
Het Marokkaanse regeringshoofd benadrukte dat er voorbereidingen zijn genomen om de terugkeer van een zo groot mogelijk aantal burgers te vergemakkelijken.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko