21 januari 2022 - 09:40 - Marokko
In reactie op de druk om de Marokkaanse grenzen weer te openen, zegt regeringsleider Aziz Akhannouch dat deze beslissing afhangt van de ontwikkeling van de epidemiologische situatie in het koninkrijk en in de wereld.
Het besluit om de grenzen weer te openen kan pas op het "laatste moment" worden genomen, verklaarde Aziz Akhannouch tegen de media. De premier stelt dat verschillende factoren in aanmerking moeten worden genomen voor een beslissing ter zake.
Lees ook: Op een privé-vlucht naar Marokko voor 2000 €
In reactie op de aanhoudende vragen over het al dan niet heropenen van de grenzen herhaalde Akhannouch dat de grenzen gesloten houden voorlopig noodzakelijk is vanwege de verspreiding van de Omikronvariant, en bedoeld is om de regering voldoende de tijd te geven om de risico’s beter in te schatten.
Lees ook: Marokko: druk op minister Aït Taleb om grenzen te openen
Het Marokkaanse regeringshoofd benadrukte dat er voorbereidingen zijn genomen om de terugkeer van een zo groot mogelijk aantal burgers te vergemakkelijken.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd