20 februari 2022 - 11:00 - Marokko
Marokko heeft meegewerkt aan een grote internationale operatie ter bestrijding van de illegale drugshandel die tegelijk in Brazilië en in drie Europese landen is ontplooid.
Deze operatie, die werd ondersteund door de Amerikaanse Drug Enforcement Agency (DEA) en Europol, vond volgens Braziliaanse bronnen plaats op grond van verscheidene aanhoudingsbevelen die door twee rechtbanken in Rio de Janeiro waren uitgevaardigd. Doel was de ontmanteling van een groep drugshandelaars die opereerden in Midden-Amerika, Brazilië en Europa.
Lees ook: Marokko: grote drugshandelaar in de val gelokt
De autoriteiten zeggen dat de groep drug in auto’s of vrachtwagens vervoerde naar Braziliaanse havens en vervolgens naar Europa. Uit onderzoek blijkt dat de drugshandelaren de afgelopen 15 maanden ongeveer 48 miljoen dollar aan drugsopbrengsten hebben overgemaakt.
Het onderzoek heeft 18 maanden geduurd omdat de smokkelaars ingewikkelde methoden gebruikten om de drug door verschillende landen te smokkelen. Bijna 200 Braziliaanse politieagenten waren betrokken bij het onderzoek, dat heeft geleid tot de arrestatie van minstens 25 personen.
Lees ook: Tanger: drugs in houten planken verborgen
Tot de arrestanten behoren vier Spanjaarden die werden gearresteerd met 400 kilo cocaïne. Bovendien werden tijdens de operatie luxe auto’s en contant geld in beslag genomen en werden bankrekeningen bevroren.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project