31 mei 2020 - 14:50 - Economie
Hotels in Marokko hebben geen andere keuze dan hun prijzen te verlagen om meer nationale toeristen aan te trekken en de sector te helpen herstellen van de coronacrisis.
Zoubir Bouhout, directeur van de provinciale raad voor toerisme in Ouarzazate, stelt dat enkel een verlaging van de prijzen de sector zal kunnen redden.
Volgens de verantwoordelijke verloor de sector in de afgelopen drie maanden 64 miljard dirham. "De grenzen van Marokko en zelfs in het buitenland zijn gesloten. Alle landen streven ernaar hun onderdanen thuis te houden. Professionals uit de sector moeten daarom aanzienlijke inspanningen leveren om de Marokkaanse consumenten aan te trekken. Dat betekent een prijsdaling, maar ook strenge hygiënemaatregelen zodat Marokkaanse burgers die wil reizen, dit in alle rust kunnen doen.", aldus Bouhout.
"Er is in Marokko een middenklasse die elke zomer, of zelfs midden in het jaar, de vakantie in het buitenland doorbrengt. In 2019 gaven Marokkanen ongeveer 20 miljard dirham uit in het buitenland. Over 10 jaar is dat 125 miljard. Dit cijfer bleef van 2010 tot 2019 in een stijgende trend. Moest dit geld in Marokko worden uitgegeven dan zou de toeristische sector het nu veel beter doen.", concludeert Zoubir Bouhout.
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Strenge controle op brandstof in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden