14 november 2021 - 16:20 - Marokko
Om de goede resultaten in de strijd tegen het coronavirus te behouden, hebben de Marokkaanse autoriteiten besloten om de controle bij de grenzen te versterken. Dat heeft het interministerieel comité voor het toezicht op Covid-19 zaterdag aangekondigd.
Naast de gezondheidspas en een negatieve PCR-test van minder dan 72 uur, zullen reizigers afkomstig uit landen van de B-lijst bij hun aankomst in Marokko een dubbele controle ondergaan. Zo zal de temperatuur van alle reizigers uit de B-lijst landen worden opgemeten en een snelle antigeentest worden uitgevoerd.
Lees ook: Covid-19: Marokko groen op risicokaart
Om de antigeentest te verrichten zullen speciaal opgeleide teams worden ingezet bij alle havens en luchthavens in het koninkrijk, aldus een verklaring van het comité.
Lees ook: Covid Marokko: vierde vaccindosis niet uitgesloten
Passagiers die positief testen op het coronavirus, zullen geen toegang krijgen tot het Marokkaans grondgebied en naar hun land van herkomst worden teruggestuurd. De terugreis gebeurt in dergelijke gevallen op kosten van de luchtvaartmaatschappij of rederij waarmee de passagier naar Marokko reisde, behalve voor reizigers die in het koninkrijk wonen.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd