29 september 2022 - 16:00 - Marokko
Marokkaanse Joden zijn het slachtoffer geworden van een vastgoedzwendel in Tetouan. De zwendel werd georkestreerd door een netwerk dat gespecialiseerd is in vastgoedfraude en -diefstal. Het brein achter de operatie werd gearresteerd en gevangen gezet.
De zaak kwam aan het licht na de ontdekking van dubieuze financiële transacties en ongedekte cheques met de medewerking van een bekende notaris. Deze laatste was reeds aangeklaagd in meerdere andere zaken van diefstal van eigendommen, vervalsing van documenten en andere verdachte zaken. De notaris zit momenteel in de gevangenis voor zijn betrokkenheid bij een andere zaak.
Lees ook: Wereld-Marokkanen slachtoffer vastgoedzwendel in Temara
Het onderzoek van de gerechtelijke politie (BNPJ) in Tetouan was succesvol. De leider de criminele organisatie gespecialiseerd in fraude en diefstal van eigendommen werd gearresteerd. Hij zit in de plaatselijke gevangenis van Tetouan, meldt het Arabisch-talige dagblad Al Akhbar.
Lees ook: Vastgoedfraude: Marokkaanse diaspora doet beroep op Koning Mohammed VI
De man met de bijnaam "Lekhnaïfri" is beschuldigd van verschillende aanklachten in verband met de vervalsing van eigendomstitels van Marokkaanse Joden en het gebruik van valse documenten bij illegale vastgoedtransacties. Hij zou ook verantwoordelijk zijn voor andere oplichtingen waarmee grote sommen geld gemoeid zijn. De BNPJ zal hem opnieuw ondervragen.
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Familietrip eindigt in drama op strand Tanger
Boeing Koning Mohammed VI doet testlanding in Al Hoceima
Vakantiedrukte in M’diq-Fnideq: chaos door massale toestroom
Huurauto slaat over de kop in Driouch, meerdere slachtoffers