23 juni 2020 - 12:50 - Marokkanen in het buitenland
Minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken heeft besloten om de zomeroperatie Marhaba 2020 dit jaar te annuleren.
Volgens de bewindsman zullen wereld-Marokkanen deze zomer naar Marokko mogen reizen, maar niet in het kader van de zomeroperatie Marhaba.
De jaarlijkse zomeroperatie voor Marokkanen in het buitenland vraagt maanden aan voorbereidingen in samenwerking met meerdere andere landen. De voorbereidingen beginnen gewoonlijk in april. Door de coronacrisis was dat dit jaar niet mogelijk.
Bourita herinnerde er tevens aan dat Marhaba niet alleen bedoeld is om de komst van wereld-Marokkanen vlot te laten verlopen, maar ook de organisatie van culturele evenementen en vrijetijdsactiviteiten omvat. Het is daarom "vanzelfsprekend dat de Marhaba zomeroperatie zoals we die kennen, met haar voorbereidingen en programmatie, dit jaar niet door kan gaan".
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora