10 augustus 2023 - 12:13 - Sport
Marokko zou politieke, financiële en logistieke steun hebben gevraagd aan de Golfstaten voor zijn gezamenlijke kandidatuur met Spanje en Portugal voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal in 2030.
Koning Mohammed VI zou brieven hebben gestuurd naar de Saoedische kroonprins, de president van de Verenigde Arabische Emiraten en de emir van Qatar om hun steun te vragen voor de gedeeltelijke organisatie van het WK 2030 in Marokko, vernam i24news van bronnen dicht bij het koninkrijk, eraan toevoegend dat ook Koeweit, Bahrein en het Sultanaat van Oman zouden zijn benaderd.
Lees ook: WK-2030: Mohammed VI prijst "ongekende" kandidatuur van Marokko
Met deze stap wil Marokko 5 tot 7 miljard dollar mobiliseren om de organisatie van dit mondiale voetbalevenement succesvol te maken, schrijft het Israëlische medium, eraan toevoegend dat het Marokkaanse initiatief richting de Golfstaten komt na de terugtrekking van Saoedi-Arabië uit het gezamenlijke bod met Egypte en Griekenland. Riyad heeft de voorkeur gegeven aan de organisatie van het WK 2034.
Lees ook: WK-2030: Saoedi-Arabië maakt weg vrij voor Marokko
De kandidatuur van Marokko, Spanje en Portugal staat nu nog in strijd met die van Argentinië, Uruguay, Paraguay en Chili. Het WK-2026 zal gezamenlijk worden georganiseerd door de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het aantal deelnemende teams zal toenemen van 32 naar 48.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?