Marokko 11e avocadoproducent wereldwijd
Marokko verwacht dat de uitvoer van in het koninkrijk geproduceerde avocado’s in de periode 2021-2022 ruim 40.000 ton zal bereiken. Dat is 15 tot 20% meer dan de vorige periode.
8 september 2021 - 12:00 - Economie
De Israëlische groep Mehadrin is van plan zich in Marokko te vestigen om avocado’s te telen. Het bedrijf heeft daartoe een joint venture met een Marokkaanse producent aangekondigd.
Het is de eerste keer dat Mehadrin avocado’s gaat telen buiten Israël. Er zijn verschillende redenen voor de groep, die gespecialiseerd is in vastgoed en agrovoeding, om in Marokko avocado’s te telen. Volgens Shaul Shelach, CEO van Mehadrin, maakt de aanplant van avocado’s in het koninkrijk deel uit van een groter plan om de Europese klanten van de groep gemakkelijker te kunnen bevoorraden, zowel op geografisch vlak als in termen van kosten.
Lees ook: Marokkaanse avocado wil Nederland veroveren
"De strategie voor de teelt van avocado’s buiten Israël zal bestaan uit landbouwactiviteiten in Afrika en in sommige gebieden van Latijns-Amerika," voegde hij eraan toe, waarbij hij verklaarde dat Marokko "beantwoordt aan alle basisvoorwaarden die nodig zijn voor de avocadoteelt, namelijk het juiste type grond, water, het klimaat en de lage arbeidskosten".
Het is de bedoeling dat het planten van de avocadobomen in maart 2022 van start gaat. Het zal dan twee tot drie jaar duren voordat het oogsten kan beginnen en vijf jaar voordat alle avocadobomen hun volledige capaciteit hebben bereikt, aldus Shaul Shelach.
Lees meer
Marokko verwacht dat de uitvoer van in het koninkrijk geproduceerde avocado’s in de periode 2021-2022 ruim 40.000 ton zal bereiken. Dat is 15 tot 20% meer dan de vorige periode.
Steve O’Hana, voorzitter van de handelsraad Marokko-Israël, heeft het bezoek aan het koninkrijk aangekondigd van een groep Israëlische zakenmannen die investerings- en...
Marokko exporteert steeds meer avocado’s, voornamelijk naar Nederland. Dat gebeurt via het bedrijf Mister Avocado, belangrijkste importeur van avocado’s in het Europees land.
Marokko heeft naar verluidt besloten om "zelfmoorddrones" te ontwikkelen in samenwerking met een Israëlische groep.
De Egyptische vastgoedgroep Porto, gespecialiseerd in commercieel vastgoed in Afrika, heeft een belangrijke investering van ruim 4,5 miljard dirham in Agadir aangekondigd.