25 april 2021 - 19:00 - Economie
Het Israëlische bedrijf Mehadrin gaat in partnerschap met een Marokkaans bedrijf avocado’s produceren op Marokkaanse bodem. Zo willen ze tegemoet komen aan de stijgende vraag naar deze voedzame en vooral zeer winstgevende vrucht.
Het is de eerste keer dat de Israëlische onderneming zal produceren en uitvoeren vanuit een ander land. Volgens de door beide partijen ondertekende partnerschapsovereenkomst, zal het project waarmee een bedrag van 80 miljoen dirham is gemoeid, worden uitgevoerd op een gepacht terrein van 455 ha.
De geraamde maximale jaarproductie van de plantage bedraagt ongeveer 10.000 ton avocado’s, hetgeen een kwart vertegenwoordigd van de productie van Mehadrin. De avocado’s zullen hoofdzakelijk in Europa worden verkocht, met uitzondering van de vruchten die ongeschikt zijn voor uitvoer en die plaatselijk in het koninkrijk zullen worden verkocht.
"Marokko is een land met goede teeltomstandigheden en met veel lagere kosten dan Israël. Het land bevindt zich ook iets dichter bij onze belangrijkste markten in Europa", aldus Shaul Shelach, voorzitter en CEO van Mehadrin, dat 51% van de belangen heeft in de nieuwe operatie.
Influencer waarschuwt vrouwen voor reizen naar Marrakech
Marokko Afrikaans kampioen na zinderende finale tegen Madagaskar
Walid Regragui over Ihattaren: "Fijn dat hij beseft hoe groot Marokko is"
"Allah is lesbian": Ibtissame Lachgar blijft in cel ondanks kanker
Verkeersongeval Marokkaanse gezin in Frankrijk, kinderen zwaar gewond
Tarik Sektioui haalt uit naar Walid Regragui
Ryanair dumpt Spanje voor Marokko
Hoe Marokko Europa’s automarkt overneemt
Marokko pakt grootste deel Spaans gas
Hoe Marokko miljarden verdient aan import auto’s
Britten bemachtigen negen vergunningen voor Marokkaanse mijnen
Inbeslagname illegale valuta in Marokko stijgt explosief
Marokko maakt einde aan belastingvrije import schapen
Boycot doet Danone wankelen in Marokko