9 oktober 2023 , 10:00 - Saïd A. - Sport
Een Marokkaans-Tunesisch koppel heeft voor een bijzondere huwelijksreis gekozen: ze zijn op de fiets van Marokko naar Nigeria gereisd, en ontdekten zo het échte Afrika.
Na 11 maanden op de fiets te hebben doorgebracht, zijn Eddahmani Abdelileh en zijn vrouw Rihab Gwayed aangekomen in Benin City, Nigeria. Fietsen en reizen zijn twee grote passies die het stel deelt. Ze ontmoetten elkaar zelfs tijdens een fietstocht. Deze gedeelde interesses brachten hen op het idee voor een unieke huwelijksreis: op de fiets van Marokko naar Nigeria. Op hun tocht doorkruisten ze tien Afrikaanse landen.
Lees ook: Prinses kiest Marrakech voor huwelijksreis
"Reizen en fietsen zijn een passie voor ons. We wilden ons continent beter leren kennen, aangezien we als Afrikanen vooral via nieuwsberichten en media over ons continent horen, maar niet het échte Afrika zien," zei Rihab Gwayed tegen Sunnewsonline. "We waren nieuwsgierig en wilden met eigen ogen zien en ervaren hoe de culturen hier zijn", voegde ze eraan toe.
Lees ook: George Clooney en Amal Alamuddin op huwelijksreis in Marrakech
Eenmaal in Nigeria werden ze positief verrast. Ondanks waarschuwingen en verhalen die ze vooraf hadden gehoord, omschrijft het stel de Nigerianen als "gastvrij en meegaand". Ze hebben ook kunnen genieten van traditionele Nigeriaanse gerechten, zoals ’Fufu’ en ’Egusi-soep’.
Bekentenis doet finale Afrika Cup Marokko-Senegal wankelen
Begin Ramadan 2026 in Nederland: "twee data, kies zelf..."
Hakim Ziyech, charismatische leider
Marokko of Algerije: wie wint de strijd om het blauwe goud?
Klok tikt voor Sahara: Washington eist actie
Spaanse zon, Marokkaans vastgoed en een schimmige geldstroom
Bekentenis doet finale Afrika Cup Marokko-Senegal wankelen
Hakim Ziyech, charismatische leider
Nabil Baha wijst aanbod als bondscoach af, blijft liever in Marokko
Marokkaanse voetbalgekte slaat toe in Madrid, stadion uitverkocht
Ziyech laat klasse zien, Wydad Casablanca naar kwartfinales
Sofiane Boufal schittert met (bijna) wereldactie
Hervé Renard verklaart bizar handdoekincident met Ismael Saibari
Topclub haalt shirt uit handel na blunder met kaart Marokko