27 juni 2022 - 16:30 - Marokkanen in het buitenland
De Italiaanse rederij Grandi Navi Veloci (GNV) heeft een vijfde schip in dienst genomen om de terugkeer van Marokkanen in het buitenland naar Marokko te vergemakkelijken tijdens Operatie Marhaba 2022.
Het vijfde schip, dat met twee of drie rotaties per week Marokko zal bedienen, moet de verbindingen tussen Genua-Tanger, Sete-Tanger, Sete-Nador, Barcelona-Tanger en Barcelona-Nador versterken, aldus GNV in een persverklaring.
Lees ook: Hoge prijzen boottickets blijven problematisch voor Marokkaanse diaspora
De rederij heeft ook twee rotaties tussen Civitavecchia (Rome) en Tanger Med toegevoegd. Dit zal de reis van de Marokkaanse gemeenschap in Zuid-Italië naar Marokko vergemakkelijken.
Lees ook: Ongeregeldheden en protesten van wereld-Marokkanen in Algeciras
Operatie Marhaba 2022 is op 15 juni begonnen, na twee jaar van onderbrekingen door de pandemie. Deze operatie bestaat uit een vlootplan, coördinatieplannen, veiligheids- en vervoerplannen, en maatregelen voor gezondheidszorg en sociale bijstand.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko