Op 29 oktober wandelde de dochter van de Amerikaanse president Donald Trump door de medina van Marrakech. Ze werd onder meer gezien in de wijk Ksour en op het Djemaa el-Fna-plein. Achter het toeristische uitstapje ging een omvangrijke veiligheidsoperatie schuil. Op 6 november onthulde de Daily Mail dat kort vóór haar verblijf twee Amerikaanse contracten waren afgesloten voor hotelreserveringen in vijfsterrenhotels in Marrakech.
Op Bladna.nl : Naasten Donald Trump in Marokko voor XXL-bruiloft
Het eerste contract dateert van 21 oktober en betreft het Sofitel Marrakech. Volgens de bedragen die door de Britse krant werden gemeld, werd 59.543 dollar uitgetrokken voor de huisvesting van een voorbereidend team van de Secret Service. Dat team moest de komst organiseren van een persoon die in de documenten als "VVIP" wordt aangeduid, de afkorting van "Very Very Important Person".
Een dag later werd een tweede contract van 33.457 dollar toegekend om een ander team in La Mamounia onder te brengen. Samen komen beide bedragen uit op 93.000 dollar, volgens het onderzoek dat ook door International Business Times UK werd overgenomen.
In de contractdocumenten wordt Ivanka Trump zelf niet bij naam genoemd. De Daily Mail legt het verband met haar verblijf omdat zij volgens de krant de enige bekende persoon was die op dat moment in Marokko verbleef en bescherming van de Secret Service kreeg.
Er bestaat wel een verschil tussen de geraadpleegde bronnen over de exacte kosten van het verblijf in het Sofitel. De contractfiche van het Sofitel met referentie 19M05527P0019 vermeldt in de databank Federal Compass ongeveer 56.700 dollar aan verplichtingen. Dat is minder dan de 59.543 dollar die in het Britse onderzoek wordt genoemd.
Het totaalbedrag van 93.000 dollar is gebaseerd op de bedragen die door de Daily Mail werden gepubliceerd. De hotelreserveringen hebben alleen betrekking op de huisvesting van de agenten die de verplaatsingen voorbereiden en de beveiliging verzorgen.
Vliegtickets, maaltijden, lokaal vervoer en de salarissen van het personeel komen daar nog bovenop. De totale kosten van het beveiligingsapparaat dat voor het verblijf in Marrakech werd ingezet, zijn niet bekendgemaakt.
Een woordvoerder van de Secret Service herinnerde er tegenover de Daily Mail aan dat agenten permanent meereizen met personen die onder de bescherming van de dienst vallen.
Een bron dicht bij de familie Trump verwees daarnaast naar bedreigingen tegen Ivanka Trump om de veiligheidsmaatregelen tijdens haar reizen te verklaren.
Op Bladna.nl : Ivanka Trump met prachtige kaftan op koninklijk diner (foto)
Ivanka Trump kent Marokko al goed. Ze bracht in november 2019 een officieel bezoek aan het koninkrijk in het kader van een programma voor de economische emancipatie van vrouwen. Tijdens dat verblijf werd ze onder meer ontvangen door prinses Lalla Meryem.
Later keerde ze terug voor privébezoeken. In juli 2022 bracht ze samen met haar echtgenoot Jared Kushner vakantie door in Marokko. Ook de afgelopen jaren verbleef het paar opnieuw in het land en werden Ivanka Trump en Jared Kushner in Marokko gespot.
Tijdens haar jongste verblijf vierde Ivanka Trump op 30 oktober haar 45e verjaardag. Volgens een bron binnen haar familie was ze vóór de Amerikaanse verkiezingen van 3 november alweer teruggekeerd naar de Verenigde Staten.