27 maart 2022 - 19:40 - Marokko
Een sergeant van de gendarmerie werd gearresteerd tijdens zijn opleiding tot verantwoordelijke van een kazerne van de Koninklijke Gendarmerie in Nouaceur, wegens betrokkenheid bij een internationaal netwerk voor drugshandel.
Volgens het dagblad Assabah luidt de aanhouding het einde in van de beroepsloopbaan van de agent, die door de nationale brigade van hetzelfde korps werd gearresteerd. De jonge officier hoopte in rang te stijgen, maar zou betrokken zijn geweest bij een netwerk voor internationale drugshandel. Een analyse van zijn telefoon bracht hem in verband met een drugsorganisatie waarmee hij regelmatig telefonisch contact had.
Lees ook: Politieagenten gearresteerd voor corruptie in Guelmim
Voordat de zaak aan het licht kwam werkte hij bij de gendarmerie in Laayoune. Hij werd overgeplaatst naar Rabat waar hij het onderwerp zal zijn van een uitvoerig onderzoek. Het is een triest einde van zijn carrière, vooral omdat hij op het punt stond een verantwoordelijke functie te gaan bekleden. De man beschikte over veel ervaring en deskundigheid die hij gedurende zijn vele jaren in dienst wist te vergaren.
Onderzoek en opsporingen in het kader van de ontmanteling van internationale drugshandelnetwerken, brachten de gendarmerie tot het inzicht dat de regio van Laayoune een draaischijf is geworden voor de handel van met name hasj naar Spanje over zee en naar Afrikaanse landen ten zuiden van de Sahara.
Lees ook: Spanje: gendarmes veroordeeld voor drugssmokkel uit Marokko
Uit onderzoek bleek dat bekende drugsuitvoerpunten niet werden gecontroleerd. De onderzoekers vermoedden dat dit enkel mogelijk was met de zegen van veiligheidsagenten die in de regio waren gestationeerd. De uitgevoerde onderzoeken brachten hen bij de agent in opleiding. Inmiddels is hij in hechtenis geplaatst bij de politie in Rabat in afwachting van zijn rechtszaak.
Bende schatzoekers opgepakt in Marokko
Najat Aatabou slaat terug na harde kritiek
Saoedische prins op vakantie in de Marokkaanse Sahara
Miljard dollar voor Marokkaanse zonnebrandstof
Marokko overtreft concurrentie in toerisme
Marokko lonkt naar Marokkaanse ondernemers in het buitenland
Bende schatzoekers opgepakt in Marokko
Saoedische prins op vakantie in de Marokkaanse Sahara
Marokko overtreft concurrentie in toerisme
Marokko lonkt naar Marokkaanse ondernemers in het buitenland
Marokko vernieuwt verkeersregels en belooft zware straffen
Marokko toch niet in Gaza-plan Donald Trump
Romantisch Marokko lonkt voor Valentijnsdag
Man verkleed als vrouw opgepakt bij moskee in Agadir