Zoeken

Eid ul-Adha 2024: schapen nog duurder!

- Economie

Geschreven door Fouad Badel

Voor Eid ul-Adha 2024 zullen Marokkanen rekening moeten houden met nog hogere prijzen voor schapen. Dit is volgens de veehouders te wijten aan de impact van de droogte en de stijging van de voerkosten.

Mohamed Jebli, voorzitter van de Marokkaanse Federatie van Fokkerijbedrijven (FMAFE), bevestigt dat de prijsstijging van schapen een logisch gevolg is van deze omstandigheden. Hij geeft aan dat de prijzen dit jaar waarschijnlijk hoger zullen zijn dan vorig jaar.

Lees ook: Offeren schaap steeds moeilijker voor moslims in Nederland

Jebli wijst ook op de voortdurende stijging van de prijzen van rood vlees, wat een indicatie is voor de verwachte prijsverhoging van vee. De huidige prijs van een kilo vlees varieert tussen 80 en 85 dirham op groothandelsmarkten, terwijl slagers het verkopen voor 100 dirham per kilo. Jebli merkt op dat de schapen goedkoper zouden zijn geweest als er voldoende regenval was geweest.

Lees ook: Liever een schaap doneren dan slachten voor Eid ul-Adha

Vermeldenswaardig is dat een schaap voor de laatste viering van Eid ul-Adha op dinsdag 20 juni 2023 tussen 2500 en 6000 dirham kostte.

Lees meer

Marokkanen slachtoffer onbegrijpelijke stijging eierprijzen

De recente stijging van de prijs van eieren in Marokko, die 1,75 dirham per stuk heeft bereikt in diverse steden vlak voor de maand Ramadan, heeft de Marokkanen verrast.

Marokko: vlees per kilo om schaap van Eid ul-Adha te vervangen

De prijzen voor schapen in Marokko zijn sterk gestegen, waardoor veel Marokkanen op zoek gaan naar alternatieven. In plaats van een levend dier kopen ze kilo’s vlees bij de slager.

Eid ul-Ada: schapen dit jaar nog duurder in Marokko

Met Eid ul-Adha over twee maanden maken veel Marokkanen zich zorgen over de prijzen van schapen. De vrees is dat de dieren dit jaar duurder zullen zijn dan vorig jaar.

Sterke stijging prijs pluimvee en eieren veroorzaakt onrust in Marokko

In Marokko zijn de prijzen van pluimvee en eieren aanzienlijk gestegen, wat zorgwekkend is voor de consumenten.

Eid ul-Adha: Marokkanen dol op Spaanse schapen

Duizenden Spaanse schapen zijn op weg naar Marokkaanse markten ter voorbereiding op Eid ul-Adha. De vraag naar deze importdieren is groot vanwege hun lage prijzen in...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team