5 januari 2022 - 10:40 - Marokko
De zwangere Marokkaanse journaliste Asmae Hallaoui is op maandag 3 januari 2022 overleden in een privé-kliniek in Aïn Sebaâ, Casablanca. De oorzaak van haar dood waren complicaties bij de bevalling. Asmae is één van de slachtoffers van Taoufik Bouachrine, de voormalig directeur van het Arabischtalige dagblad Akhbar Al Yaoum, die veroordeeld werd wegens "mensenhandel" en "misbruik van macht en gezag met het oog op seksuele uitbuiting".
Meriem Jamal Idriss, de advocate van Asmae Hallaoui, één van de aanklagers van Taoufik Bouachrine, heeft maandag op internet de dood van de journaliste bekendgemaakt. "Journaliste en vriendin Asmae Hallaoui is overleden en laat haar jonge dochter Sofia achter. Mijn diepste medeleven gaat uit naar haar familie, in het bijzonder naar haar echtgenoot Ambarek Lmrabet," schreef Naima Lahrouri, een andere eiser in de zaak Bouachrine.
Lees ook: Veroordeling Taoufik Bouachrine tot 15 jaar cel bevestigd
Asmae Hallaoui had een klacht wegens aanranding en verkrachting ingediend tegen de voormalige hoofdredacteur van Akhbar Al Yaoum. Volgens plaatselijke media leed de journaliste aan een geestesziekte en had ze een zelfmoordpoging gedaan tijdens het proces tegen Bouachrine.
Lees ook: Directeur Akhbar Al Yaoum vraagt gratie aan Koning Mohammed VI
In 2018 had de politie Taoufik Bouachrine gearresteerd op verdenking van mensenhandel, verkrachting en mishandeling van verschillende journalistes die voor Akhbar Al Yaoum werkten. Hij werd in november 2018 veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Zijn straf werd in november van datzelfde jaar in hoger beroep verhoogd naar 15 jaar gevangenisstraf en 100.000 dirham schadevergoeding voor de slachtoffers.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor