21 maart 2022 - 10:20 - Wereld
Een verzoek van de Verenigde Staten om de Maghreb-Europese pijpleiding via Marokko weer in gebruik te nemen, is door Algerije afgewezen. Het land heeft ook geweigerd het contract, dat op 31 oktober is afgelopen, te verlengen. Verwacht werd dat tijdens de Oekraïne-crisis de gasleveringen zouden worden opgevoerd door de GME opnieuw in werking te stellen.
Tijdens een recent bezoek aan Algiers heeft de Amerikaanse staatssecretaris Windy Sherman er bij de Algerijnse autoriteiten op aangedrongen de pijpleiding Maghreb-Europa, die door Marokko loopt, weer op gang te brengen om meer gas aan Europa te leveren, zo melden Algerijnse media. Op die manier wilden de Verenigde Staten de Europeanen steunen die een alternatief zochten voor Russisch gas, dat 4% van Europa bevoorraadt. Na het uitbreken van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne kreeg Washington echter een categorische weigering van Algiers.
Lees ook: Marokko: "Algerije dwarsboomt gasovereenkomst met Spanje"
Evenals sommige Arabische landen wil Algerije Rusland niet voor het hoofd stoten en zijn betrekkingen met het Westen niet onder druk zetten. Dit blijkt uit de verklaring van Toufik Hakkar, de CEO van Sonatrach, die in de Algerijnse krant Liberté verklaarde dat zijn land bereid was meer gas aan Europa te leveren in geval van een daling van de uitvoer uit Rusland, hetgeen zijn bedrijf later ontkende. Volgens Sonatrach, die overigens een rechtszaak tegen Liberté heeft aangespannen, zijn de verklaringen van de ambtenaar "gemanipuleerd en verdraaid" door de krant.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd