2 april 2022 - 09:40 - Wereld
De heropening van de Maghreb-Europa gaspijpleiding (GME) werd niet aangehaald door de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Blinken, tijdens zijn bezoek aan Rabat deze week, noch door zijn plaatsvervanger, Wendey Sherman, die het koninkrijk een paar weken eerder bezocht.
"Net als Wendy Sherman heeft Anthony Blinken het op geen enkel moment gehad over de heropening van de GME, in tegenstelling tot de wilde speculaties in een bepaalde Marokkaanse pers", zegt een Algerijnse diplomatieke bron aan Echorouk. Hij stelt dat Blinken Algerije juist heeft bedankt, "omdat het land zijn verbintenissen altijd heeft gerespecteerd".
Lees ook: Antony Blinken ontmoet prins van Abu Dhabi in Marokko
Volgens dezelfde bron hadden de besprekingen tussen de Amerikaanse ambtenaar en de Marokkaanse autoriteiten veeleer betrekking op "het belang van het aantrekken van meer investeringen voor de exploratie van aardolie" en op de Sahara. Wat dit laatste onderwerp betreft, bevestigde de Amerikaanse diplomaat opnieuw de steun van zijn land "voor het politieke proces van de Verenigde Naties en voor de inspanningen van de speciale gezant, Staffan De Mistura," aldus dezelfde bron.
Lees ook: Verenigde Staten steunen Sahara-autonomieplan van Marokko
De crisis in Oekraïne stond ook centraal in de besprekingen tussen beide partijen, voegt dezelfde bron eraan toe. Hij benadrukt tevens dat de klemtoon werd gelegd op "het humanitaire aspect van de crisis en de gevolgen ervan voor kwesties met betrekking tot de voedselzekerheid".
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning