21 november 2023 - 23:00 - Sport
Yassine Bounou, bekend als Bono, keeper van het Marokkaans elftal en de Saoedische club Al-Hilal, heeft een beetje hoop gebracht in het leven van een jonge Palestijnse jongen die het slachtoffer is geworden van het gewelddadig conflict tussen Hamas en Israël.
De jonge Palestijnse Asif Abu Mahdi, wiens been geamputeerd moest worden als gevolg van een Israëlisch bombardement op de Gazastrook, droomde ervan om zijn idool Yassine Bounou te ontmoeten. Deze droom werd werkelijkheid toen de Marokkaanse doelman telefonisch contact opnam met zijn jonge fan. De publicatie van het videogesprek tussen de keeper van Al-Hilal en de jongen uit Gaza heeft veel emoties losgemaakt op sociale media. Mahdi’s wens is om "een wereldberoemde keeper te worden zoals" Bono.
Lees ook: Palestijns kind droomt van ontmoeting met Yassine Bounou (video)
Sinds de verrassingsaanval van de Palestijnse beweging Hamas op 7 oktober en de daaropvolgende Israëlische reactie, zijn er verwoestende gevolgen geweest voor duizenden families. Volgens Hamas zijn er 14.128 mensen, waaronder 5840 kinderen en 3920 vrouwen, omgekomen bij Israëlische bombardementen op de Gazastrook. De Israëlische autoriteiten melden dat sinds 7 oktober in totaal 1200 mensen, voornamelijk burgers, zijn omgekomen.
Air Arabia Maroc stunt met 500.000 goedkope tickets
Gad Elmaleh onthult waarom hij geen shows in Marokko geeft
Algerije stuurt Marokkaanse gevangenen terug naar huis
Vermist kind dood gevonden in put in Marokko
Britse toeriste vast in kliniek Marrakech door torenhoge rekening
Forbes Middle East: drie Marokkaanse vrouwen in top 100
Nieuw oefenduel voor Marokko in aanloop naar Afrika Cup
Streamer Ilyas El Malki met nieuw team naar Kings League 2025
Bouwstop rond Grote stadion Marrakech
Amine Adli is terug!
Opnieuw aardbevingen in Ouazzane en Al Hoceima
Rayane Bounida heeft profcontract te pakken
België en Marokko strijden om toptalent
Oud-internationals Marokko in Nederland voor trainersdiploma