20 april 2020 - 12:50 - Wereld
De Verenigde Arabische Emiraten zijn niet tevreden met het beleid van Marokko en meerdere andere landen die hun onderdanen nog niet hebben gerepatrieerd.
Nasser Bin Thani Al Hamli, minister van Human Resources en Emiratisatie, stelt dat zijn land de betrekkingen en de samenwerking zal herzien met landen die hun grenzen en luchtruim hebben gesloten en hun onderdanen niet uit de VAE hebben teruggehaald.
De VAE-autoriteiten willen als sanctie een quotasysteem invoeren voor de aanwerving van onderdanen uit deze landen en een aantal overeenkomsten met de betrokken landen opschorten. Voor de minister zijn de regeringen van deze landen verantwoordelijk voor de repatriëring van hun onderdanen.
Marokko heeft ruim een maand geleden zijn grenzen en luchtruim gesloten in de strijd tegen de coronavirus pandemie. Duizenden Marokkanen strandden als gevolg daarvan in het buitenland. Marokko biedt hen hulp aan via de ambassades en consulaten, maar weigert hen voorlopig te repatriëren.
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval