13 juni 2024 - 13:00 - Marokko
Mohamed Jamal Lahjouji, directeur van het in Casablanca gevestigde vastgoedbedrijf LC Building, is afgelopen zondag gearresteerd door de Gerechtelijke politie. Hij wordt beschuldigd van vastgoedfraude en het uitschrijven van ongedekte cheques.
Tegen de verdachte was een nationaal opsporingsbevel uitgegeven vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij het uitschrijven van ongedekte cheques met een totale waarde van meer dan 40 miljoen dirham.
Lees ook: Marokko: tips om oplichting bij vastgoed te voorkomen
Lahjouji, een bekende ondernemer en projectontwikkelaar, heeft in het koninkrijk diverse grote projecten gerealiseerd, waaronder de hoofdkantoren van Porsche in Casablanca en Kitea in Tanger, het Onomo-hotel en verschillende fabrieken en scholen.
Lees ook: Vastgoedfraude in Marokko: Marokkaanse diaspora bijzonder kwetsbaar
Casablanca voert een harde strijd tegen projectontwikkelaars die hun klanten oplichten. Meerdere ontwikkelaars worden momenteel vervolgd voor het uitgeven van cheques zonder saldo. Dit is ook het geval van Mohamed Boudrika, de voorzitter van Raja Casablanca, die naar het buitenland is gevlucht.
Nieuwe gezichten aan top rechtbanken Marokko
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Auto rijdt bekend café binnen op zeedijk Tanger
Tetouan ondergaat stedelijke make-over
Gedrag Lamine Yamal zorgt voor ophef in Spanje
Nieuwe gezichten aan top rechtbanken Marokko
Auto rijdt bekend café binnen op zeedijk Tanger
Tetouan ondergaat stedelijke make-over
Miljardenproject Guercif-Nador in volle gang
Zoon parlementslid Tetouan vast na laster op Facebook
Treinreizen in Noord-Marokko krijgen impuls
Internationaal gesignaleerde verdachte gepakt in Marokko
Lichaam vermiste lerares gevonden in Chefchaouen