30 juli 2023 - 09:00 - Wereld
De betrekkingen tussen de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije zijn de afgelopen maanden bekoeld, voornamelijk vanwege de versterkte samenwerking met Marokko, de regionale bondgenoot van de Emirati autoriteiten. Beide bondgenoten behoren tot de vier landen die hun betrekkingen met Israël hebben genormaliseerd, een normalisatie die nog steeds met argwaan wordt bekeken door Algiers.
Volgens bronnen van TSA Algerije koesteren de Verenigde Arabische Emiraten een "blijvende haat" jegens Algerije, wat "merkbaar" is bij veel Emirati leiders die het "met hart en ziel" voor Marokko opnemen. Daarbij wordt niet alleen verwezen naar de politieke steun van de Verenigde Arabische Emiraten aan Marokko in de kwestie van de Sahara en in het conflict met Algerije, maar ook naar de militaire hulp aan het koninkrijk, inclusief de recente levering van een spionagesysteem. De vijandigheid van de Verenigde Arabische Emiraten jegens Algerije zou zich specifiek uiten in de tegenovergestelde standpunten van de twee landen over de normalisering met Israël, de oplossing van de Libische crisis en het conflict in de Sahara.
Lees ook: Kroonprins Saoedi-Arabië in Marokko voor viering met Koning Mohammed VI?
Dezelfde bronnen vergelijken de Verenigde Arabische Emiraten met Israël "dat zijn aanwezigheid in Afrika, met name in de Maghreb, wil versterken". Ze beweren dat de Emirati leiders ook proberen zich te vestigen in de Sahel, een politiek instabiele regio, met de steun van hun bondgenoot, Marokko. Abu Dhabi wordt ervan beschuldigd geld te hebben overgemaakt naar Libië om maarschalk Haftar en zijn troepen te steunen en de Maghreb-regio te destabiliseren. Om hun project te volbrengen, zouden Marokkaanse cannabis en psychotrope middelen worden gebruikt als wapens. Dezelfde bron stelt dat bijna 2,5 miljoen psychoactieve tabletten zijn "ingevoerd en geleverd aan Haftar" in een poging om Algerije, dat 1,7 miljoen tabletten heeft onderschept, te overspoelen.
Lees ook: Marokkaanse luchtmacht traint in de Verenigde Arabische Emiraten
Een ander doel van de Verenigde Arabische Emiraten zou zijn om andere landen in de regio te dwingen hun betrekkingen met Israël te normaliseren. Abu Dhabi zou daarvoor "enorme druk" uitoefenen op Mauritanië en Tunesië.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens