8 februari 2022 - 19:00 - Economie
De Nederlandse luchtvaartmaatschappij Transavia hervat haar lijndienst naar Marokko vanaf volgende week maandag. De maatschappij voerde sinds de sluiting van de luchtgrenzen vanwege de epidemiologische situatie in verband met corona eind oktober, nog enkel repatriëringsvluchten uit.
Transavia biedt in normale tijden vanuit Nederland de meeste vluchten naar Marokko aan, maar moest stoppen met dit aanbod toen Rabat eind oktober een vliegverbod instelde vanwege het grote aantal coronabesmettingen in Nederland. Sindsdien voerde de Nederlandse luchtvaartmaatschappij nog tien repatriëringsvluchten uit.
Lees ook: Hervatting vluchten: tickets te duur voor wereld-Marokkanen
Het Marokkaanse luchtruim is sinds maandag terug opengesteld onder strikte inreisvoorwaarden. Transavia start volgende week opnieuw met vluchten naar de steden Marrakech en Tanger, en voegt daar aan het einde van de maand februari ook de badplaats Al Hoceima toe. Transavia liet maandag aan Nu.nl weten dat de hoeveelheid vluchten onder meer bepaald wordt door de vraag.
Lees ook: Ryanair hervat vluchten naar Marokko
Het Nederlandse reisadvies voor Marokko is oranje, wat betekent dat aangeraden wordt om enkel noodzakelijke reizen uit te voeren. Marokko eist een vaccinatiebewijs en een negatieve PCR-test van maximaal 48 uur oud. Volwassenen moeten twee keer zijn gevaccineerd en, als de tweede prik langer dan vier maanden geleden is gezet, een boostervaccinatie hebben gekregen. Alle reizigers worden bij aankomst in Marokko onderworpen aan een sneltest. Daarnaast kunnen reizigers worden gevraagd om nogmaals een PCR-test te doen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!