6 februari 2021 - 16:30 - Wereld
De veerdienst tussen de Franse stad Sète en Marokko is sinds zondagnacht opgeschort. Hoe lang het gaat duren en wat de exacte reden is voor de opschorting is nog niet bekend.
Nadat Frankrijk afgelopen zondag heeft besloten om zijn buitengrenzen (buiten de Europese Unie) af te sluiten, hopen de haven van Sète en Marokkaanse bedrijven zo snel mogelijk meer informatie te krijgen van de Franse overheid. De provincie Hérault zal naar verwachting bekend maken welke personen en bedrijven kunnen worden uitgezonderd van de reisbeperking.
Vooral mensen die om dwingende redenen van de maritieme verbinding gebruik willen maken zijn bezorgd omdat er onder de huidige regels een ondertekende verklaring en een PCR-test die binnen 72 uur is afgenomen van hen wordt verlangd.
Andere Franse havens die veerdiensten naar Marokko aanbieden, kampen met hetzelfde probleem op het gebied van het internationale passagiersvervoer over zee. Zo is ook de veerdienst La Méridionale in Marseille van plan om deze maand het passagiersvervoer naar Tanger op te schorten.
De nieuwe grenssluiting is niet van toepassing op het vrachtverkeer tussen Marokkaanse en Franse havens.
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?