21 november 2025 - 11:00 - Marokko
Ruim een jaar na zijn vrijlating uit de Algerijnse gevangenis heeft de Frans-Marokkaanse Ismail Snabi (28) grote moeite om zijn leven weer op te pakken. De voormalige keurmeester van voertuigen kampt met aanhoudende pijn in zijn hele lichaam, wat hem arbeidsongeschikt maakt. Volgens Snabi zijn de klachten het directe gevolg van de barre omstandigheden tijdens zijn detentie in Algerije.
Ismail Snabi vertelt aan Maroc Diplomatique dat hij zich "kapot" voelt. Volgens de diagnoses van de artsen zou hij lijden aan artritis of artrose. De aanhoudende pijn verhindert de 28-jarige om te werken en zijn leven weer op te bouwen. De Franse Marokkaan was een van de vier vakantiegangers – drie Frans-Marokkanen en één Marokkaan – die in augustus 2023 op hun jetski’s verdwaald raakten in de Algerijnse territoriale wateren bij de badplaats Saïdia.
Lees ook: Smail Nabi gevangen in Algerije: zijn familie vecht voor zijn vrijlating
De jetski-tocht kende een tragische afloop. Op 29 augustus 2023 schoot de Algerijnse marine twee van de vier jongeren dood. Het lichaam van Bilal Kissi (29), een Frans-Marokkaanse staatsburger, werd later door een visser in Marokkaanse wateren gevonden. Het stoffelijk overschot van Abdelali Mchiouer (40), met de Marokkaanse nationaliteit, werd de dag erna opgevist in Algerijnse wateren en overgebracht naar het mortuarium van Tlemcen. Zijn familie ondervond grote moeilijkheden bij de repatriëring, waarbij zij geconfronteerd werden met intimidatie en chantage. Mohamed Kissi werd gered door de Marokkaanse kustwacht die op zoek was naar de groep.
Lees ook: Ismaïl Snabi, absurde gijzeling door Algerije
Ismail Snabi, die tijdens het incident geraakt werd, werd gearresteerd en vastgehouden door Algerije. Hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden wegens illegale binnenkomst op het grondgebied en voertuigsmokkel. Nu, een jaar na zijn vrijlating, draagt hij de aanhoudende fysieke gevolgen van de gevangenschap met zich mee, die hij wijt aan de precaire detentieomstandigheden.